Obchody Święta Narodowego 3 Maja

Zbliża się oczekiwany przez wiele osób długi weekend majowy, a wraz z nim moc okazji do świętowania. Najwięcej imprez – zarówno bardziej, jak i mniej oficjalnych – odbywać się będzie w związku ze Świętem Narodowym 3 Maja.

Nie inaczej będzie również w Wodzisławiu Śląskim, w którym m.in. odbędzie się Piknik Rodzinny w konwencji majówki.

Wcześniej nie zabraknie również innych akcentów świętowania, które rozpocznie orszak do kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie odbędzie się uroczysta msza święta – w intencji Ojczyzny. Orszak zostanie sformowany pod pałacem Dietrichsteinów, skąd wyruszy o godzinie 10.30. Msza rozpocznie się pół godziny później.

Po uroczystościach kościelnych orszak uda się pod pomnik Powstańców Śląskich. Kolejnym punktem programu obchodów święta narodowego będzie piknik – na terenie Parku Miejskiego.

Świętuj na wesoło!

Popołudnie 3 maja 2022 r. będzie w Wodzisławiu Śląskim naprawdę radosne. Przez cztery godziny można się będzie bawić, wspólnie z całą rodziną, podczas pikniku, który rozpocznie się o godzinie 13:00. Koniec zaplanowano na godzinę 17:00.

Nie siedź w domu przed telewizorem i przyjdź do Parku Miejskiego, gdzie na uczestników wydarzenia czekać będzie wiele atrakcji – zarówno dla młodszych, jak i tych nieco starszych.

Program prezentuje się interesująco. Szczególnym zainteresowaniem zapewne będzie się cieszyła zagroda zwierząt, w której znajdą się m.in. uwielbiane przez dzieci alpaki, różne gatunki owiec i małe kózki. Nie zabraknie również możliwości zażycia przejażdżki kucykiem.

W piknikowej strefie hobby zaplanowano również inną atrakcję dla wielbicieli koni – paradę jeźdźców i konkurs, w którym uczestnicy będą mieli okazję wybrać najciekawszy kostium jeźdźców.

Piknik to także ulubione zabawy dla dzieci. Program poprowadzą doświadczeni animatorzy.

Organizatorzy zapowiadają również atrakcję – niespodziankę.