Pewna liczba emerytów z Rydułtów zgromadziła się na forum o bezpieczeństwie seniorów, które odbyło się w miejscowym Rydułtowskim Centrum Kultury Feniks. Wykwalifikowani specjaliści udzielali cennych rad seniorom na temat ochrony przed zagrożeniami i potencjalnymi oszustwami.

Kwestii bezpieczeństwa seniorów poświęcona została dyskusja w Rydułtowskim Centrum Kultury Feniks. Organizatorami tego wydarzenia byli senator Ewa Gawęda oraz burmistrz miasta Rydułtowy, Marcin Połomski. Inicjatywa ta wynikła z alarmujących danych policyjnych, wskazujących na rosnącą liczbę starszych obywateli, którzy padają ofiarami oszustw.

Ciekawy jest fakt, że zagrożenia dla osób starszych znacznie wzrosły. Seniorzy często stają się celami przestępców, którzy wykorzystują takie metody jak „na wnuczka”, „na policjanta” czy „na urzędnika” – mówi senator Ewa Gawęda. Z kolei burmistrz Marcin Połomski apeluje o ostrożność i rozwagę.

Zaproszenie do udziału w debacie przyjęli renomowani eksperci. Prof. Robert Socha z Akademii AWSB prowadził dyskusję, a prelegenci, w tym komendanci policji z Chorzowa i Piekar Śląskich – Insp. Grzegorz Matuszek oraz Insp. Paweł Dratwiński, emerytowany policjant dr Jarosław Gorzawski z WSA w Bielsku-Białej i ks. Witold Psurek, proboszcz parafii pw. św. Jerzego w Rydułtowach, dzielili się swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa.