Rydułtowki Bieg Samorządności

Wiele rocznic, związanych z wydarzeniami ogólnopolskimi i lokalnymi, świętowanych jest – szczególnie w ostatnich latach – na sportowo. Moda na aktywne spędzanie uroczystych dni na dobre zapanowała w Polsce i należy jej – jak najbardziej – przyklasnąć.

Trudno o lepsze sposoby obchodzenia ważnych dla różnych społeczności dat – jak właśnie za „pośrednictwem” imprez sportowych.

W tę konwencję wpisują się również sportowe obchody trzydziestolecia uzyskania przez Rydułtowy praw miejskich. Z tej okazji już w czerwcu 2022 r. odbędzie się „Rydułtowski Bieg Samorządności”. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Burmistrza.

Zawodnicy wyruszą na trasę, a właściwie – na trasy, ponieważ przygotowano ich trzy – 5 czerwca br. Start o godzinie 10:00.

Rydułtowskie zawody biegowe z okazji trzydziestolecia uzyskania praw miejskich będą rozgrywane również w konkurencji chodu Nordic Walking. Osoby, które preferują tę formę aktywności fizycznej także będą mogły uczcić tę ważną dla miasta rocznicę – na trasie o długości pięć kilometrów.

Nie tylko bieg

Zawodnicy uczestniczący w czerwcowych zawodach pobiegną nie tylko z okazji święta miasta, ale również dla konkretnej osoby – jednego z mieszkańców Rydułtów, który cierpi na poważną chorobę, w związku z tym konieczne jest zorganizowanie wsparcia. Wydarzenie będzie więc miało również wymiar charytatywny.

Organizatorzy przygotowali trzy dystanse trasy biegowej – najkrótsza to pięć kilometrów, średnia – dziesięć kilometrów i najdłuższa – dla najbardziej wytrzymałych biegaczy – piętnaście kilometrów.

Biegi odbędą się na Stadionie Miejskim w Rydułtowach.

Do udziału w tych wyjątkowych zawodach zaproszone są całe rodziny – dzięki zróżnicowaniu dystansów – każdy będzie mógł wybrać najodpowiedniejszy bieg dla siebie.

Imprezie sportowej i charytatywnej towarzyszyć będą atrakcje typowe piknikowe, nie zabraknie więc zabaw dla dzieci i uwielbianych przez nie dmuchańców, stoisk z „nieśmiertelną” królową wszystkich festynów – watą cukrową, a to tylko niektóre z przygotowanych na 5 czerwca atrakcji.