Weź udział w rodzinnych zawodach!

Już w najbliższą sobotę, 15 października, odbędzie się kolejna, jedenasta już edycja popularnej masowej imprezy sportowej, jaką jest Bieg Zakochanych. Wydarzenie to jest jednocześnie częścią większego projektu, czyli Kampanii Profilaktycznej „Postaw na Rodzinę”.

Rydułtowski bieg jest również elementem obchodów trzydziestej rocznicy uzyskania przez Rydułtowy praw miejskich.

W  tym roku impreza miała się odbyć kilka tygodni wcześniej – we wrześniu – jednak nie pozwoliła na to wyjątkowo niekorzystna aura.

Wszystko wskazuje na to, że za dwa dni pogoda się nie zepsuje i bieg odbędzie się – jak zapewniają organizatorzy – niezależnie od warunków atmosferycznych. Te nie powinny jednak stanowić w nowym terminie żadnej przeszkody dla uczestników, niezależnie od tego, jaki poziom biegowy reprezentują i w jakim są wieku.

Program imprezy

Bieg Zakochanych odbędzie się na terenach przy Rydułtowskim Centrum Kultury „Feniks”. Początek imprezy o godzinie 9.00 – należy się wówczas zgłosić po numer startowy, dający prawo do wystąpienia w biegu. Odebranie go stanowi również formę zgody na regulamin wydarzenia.

Dlaczego Bieg Zakochanych i czy tylko pary mogą w nim wystąpić? Mimo nazwy imprezy – w biegu udział mogą wziąć nie tylko pary małżeńskie, narzeczeńskie, ale również dzieci z rodzicami oraz inne osoby – ważne, żeby przystąpiły do zawodów w parze.

W takiej formule muszą rozpocząć i zakończyć bieg – wynik będzie liczony dla pary, która przekroczy metę trzymając się za ręce.

Start zaplanowano na godzinę 11.00. Godzinę później odbędzie się uroczyste wręczenie nagród.

Przygotowano różne upominki – m.in. dla najmłodszych i najstarszych par, czy też dla par najoryginalniej ubranych.

Organizatorem XI Biegu Zakochanych jest Urząd Miasta Rydułtowy. Na stronie internetowej miasta można się zapoznać ze szczegółowym regulaminem imprezy.