Rydułtowy to miasto, które zawsze stawiało na wypielęgnowana zieleń miejską, Szybko stała się ona jego prawdziwą wizytówką. Jednak w tym roku, co zauważają również mieszkańcy, tej zieleni i nasadzeń jest jakby mniej. Dodatkowo nikt o nią specjalnie nie dba. Co na to Miejski Zakład Zieleni?

Kwiaty oraz krzewy i drzewa to unikalny i najlepszy element krajobrazu każdego miejsca, również miasta. Nie dość, że daje cień oraz wytchnienie w gorącym dniu, to jeszcze cieszy oko. W Rydułtowach coś w tej kwestii się zepsuło, o czym informują zaniepokojeni mieszkańcy. Miejski Zakład Zieleni ma na to jedną odpowiedź.

Rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Zieleni w Rydułtowach odpowiada krótko – to brak funduszy. Od początku czerwca znacznie podrożała woda, a co za tym idzie, możliwości dodatkowego podlewania kwiatów i krzewów w mieście są ograniczone. Dodatkowy budżet, jaki był przeznaczony na nasadzenia krzewów i kwiatów, został przeniesiony na cel podlewania. W efekcie, zieleni w mieście będzie mniej.