Przedświąteczny weekend w wielkanocnych klimatach

Mieszkańcy Rydułtów i okolic mieli możliwość uczestniczenia w dwudniowym Jarmarku Wielkanocnym, w ramach którego mogli nabyć wiele produktów związanych z Wielkanocą. Jak zawsze, bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się świąteczne wypieki i inne smakołyki oraz dekoracje, dzięki którym możemy „zaprosić” do naszych domów nieco wiosennego i wielkanocnego klimatu.

Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się wyroby regionalne – zarówno spożywcze, jak i dekoracyjne.

Są one atrakcyjną alternatywą dla masowej oferty, której nie brakuje w ogólnodostępnych sklepach, jednak artykuły, które są wykonane własnoręcznie albo według tradycyjnych receptur nie mają równych sobie i dzięki nim również takie święta jak Wielkanoc, czy Boże Narodzenie, stają się jeszcze bardziej szczególnym czasem.

Jarmark w Rydułtowach pozwolił nie tylko cieszyć się udanymi zakupami, ale obfitował w wiele imprez towarzyszących, takich jak warsztaty wielkanocne, konkursy, koncerty, gry i zabawy dla dzieci.

Pisanki, palmy i gawędy

Choć pogoda nie była w tym roku zbyt łaskawa, dwudniowe wielkanocne spotkanie było wyjątkowo bogate w wydarzenia i przyniosło uczestnikom wiele radości, szczególnie potrzebnej po trudnych dwóch latach, kiedy nie zawsze świętowanie wyglądało tak, jakbyśmy tego chcieli.

Tym bardziej cieszy możliwość uczestniczenia w takich wydarzeniach jak jarmarki wielkanocne, które dają okazję nie tylko do tego, żeby zrobić udane zakupy, ale również, żeby zapoznać się z różnymi, nie zawsze już pamiętanymi regionalnymi zwyczajami świątecznymi, czy też wziąć udział w warsztatach, w ramach których można samodzielnie wykonać np. ozdoby wielkanocne, czy udekorować wypieki.

Dużym zainteresowaniem, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, cieszyły się także liczne degustacje i konkursy, pośród których nie mogło zabraknąć m.in. wyboru najpiękniejszej palmy wielkanocnej, świątecznej witryny, czy też ciasta.

Jarmark uświetniły koncerty i spotkania ze znanymi osobistościami działającymi na niwie społecznej i kulturalnej w regionie.