Plenerowe kino w Rydułtowach i Wodzisławiu

Wakacje 2021 powoli zbliżają się do końca. Pogoda była taka, jak na miesiące letnie przystało i wiele wieczorów zachęcało do tego, żeby wyjść z domu. Długi dzień, wieczorne ciepło, atmosfera relaksu, plener?

Jak się okazuje, można te wszystkie letnie „puzzle” ułożyć w całkiem atrakcyjny, wakacyjny obrazek… a właściwie obrazy – filmowe i udać się na projekcję do kina plenerowego. Z tej okazji coraz częściej korzystają miłośnicy X muzy w całej Polsce. W tym roku również w Rydułtowach i w Wodzisławiu odbywały się seanse, w ulubionych miejscach, często odwiedzanych przez mieszkańców.

Pokazy zebrały wiele pochwał, a o sukcesie letnich projekcji plenerowych najlepiej świadczy frekwencja, która w jednym i w drugim mieście była bardziej niż zadowalająca. Przygotowane przez organizatorów miejsca w liczbie kilkudziesięciu leżaków zostały zajęte na długo przez seansami.

W Rydułtowach kino plenerowe „zainstalowano” na terenie tężni solankowej „Machnikowiec”. Projekcja filmu „Był sobie pies”, która odbyła się w ostatnią sobotę, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Podobnie było również kilka dni wcześniej w Wodzisławiu.

Pożegnanie wakacji w kinie pod chmurką

Seans w kinie plenerowym w Wodzisławiu odbył się na początku sierpnia 2021 r., w Rodzinnym Parku Rozrywki, na terenie popularnego amfiteatru. Zainteresowanie wydarzeniem było na tyle duże, że zdecydowano o kontynuacji projektu i już 20 sierpnia br. można będzie ponownie udać się na seans w plenerze – na koniec wakacji.

O tym, jakie filmy zostaną wyświetlone, zdecydują sami zainteresowani, czyli publiczność. Każdy może oddać głos na jedną z przedstawionych propozycji. Głosowanie odbywa się na profilu facebookowym wydarzenia.

Do wyboru są następujące obrazy: „Wierzę w Ciebie” i „Między nami kosmos”, a w ramach drugiego seansu: „21 Mostów”, „Na noże”, „Siedem sióstr” oraz „41 dni nadziei”.