Na ulicach Wodzisławia Śląskiego, w dzielnicy Wilchwy, na osiedlu 1 Maja doszło do obywatelskiego zatrzymania kierowcy pod wpływem alkoholu. Mężczyzna ten, mający za sobą 63 lata życia, został przyłapany na prowadzeniu samochodu marki Fiat z zawrotnym poziomem alkoholu we krwi. Jego wynik badania alkomatem to aż 1,02 miligrama alkoholu na litr, co przekłada się na ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci z wodzisławskiej Komendy Powiatowej Policji musieli zmierzyć się z dwoma diametralnie odmiennymi sytuacjami. Na jednym biegunie znajduje się skandaliczne zachowanie 63-latka, które z całą pewnością zasługuje na potępienie. Z drugiej strony natomiast, mamy do czynienia z postawą mieszkańców, którzy skutecznie i odważnie interweniowali, uniemożliwiając pijanemu kierowcy dalszą jazdę. To właśnie oni powiadomili służby o incydencie, co zaowocowało szybką interwencją patrolu.

Mieszkańcy to niejednokrotnie pierwsza linia obrony przed tego typu zagrożeniami. Ich czujność i odpowiedzialne zachowanie zasługują na uznanie, a świadomość, że nie są bierni wobec niebezpieczeństw na drodze, daje pewien komfort. Tymczasem 63-latek będzie musiał przed sądem odpowiadać za swoją lekkomyślność i brak odpowiedzialności.