Święto kolarstwa w Rydułtowach

7 listopada 2021 r. w Rydułtowach odbędą się Otwarte Mistrzostwa w kolarstwie górskim i przełajowym. Zawody są jednym z punktów szerszego programu, związanego z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

Impreza będzie miała miejsce na terenie w pobliżu zbiornika „Barbara”, znajdującego się w popularnej lokalizacji – przy miejskim placu targowym.

Udział w mistrzostwach jest bezpłatny. Impreza, zgodnie z nazwą, ma charakter otwarty, w związku z tym jest adresowana do wszystkich zainteresowanych osób.

Organizatorzy: Miasto Rydułtowy, profesjonalny sklep i serwis rowerowy Mikesz oraz Uczniowski Klub Sportowy „Piątka Plus” zapraszają nie tylko do wzięcia udziału w samych zmaganiach sportowych, ale również w aktywnym kibicowaniu na trasach rowerowych.

Mistrzostwa mają wyłonić najlepszych kolarzy górskich i przełajowych, ale również spełnić kilka innych celów, takich jak popularyzacja sportu i aktywności fizycznej w różnym wieku oraz promocja zdrowego stylu życia.

Impreza ma integrować mieszkańców miasta i jego gości oraz promować wartości patriotyczne, nie wyłączając patriotyzmu lokalnego.

Plan zawodów i zasady regulaminowe

Mistrzostwa odbędą się w najbliższą niedzielę. Impreza rozpocznie się rano, a dokładnie – o godzinie 10:00 – startem najmłodszej grupy wiekowej, czyli dzieci i młodzieży do lat czternastu.

Godzinę później odbędą się starty w kategoriach od piętnastego roku życia oraz start tras przełajowych.

O godzinie 12:15 wyznaczono start w kategoriach od osiemnastego roku życia (open) – w kolarstwie górskim (MTB).

Organizatorzy przypominają o podstawowych warunkach, jakie należy spełnić, żeby móc wziąć udział w zawodach. Dotyczą one przede wszystkim zachowania zasad bezpieczeństwa. Zawodnicy są m.in. zobowiązani do używania kasków.

Konieczne jest również legitymowanie się dokumentem ze zdjęciem. Osoby, które nie ukończyły osiemnastego roku życia, muszą okazać pisemną zgodę rodziców albo opiekunów prawnych do udziału w mistrzostwach.