Konkurs wyłoni najlepszą przestrzeń użytku publicznego w województwie śląskim

To już kolejna edycja cieszącego się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Śląska konkursu, którego zadaniem jest wyłonienie najlepszej przestrzeni publicznej, oddanej do użytku w ostatnim roku, na terenie województwa śląskiego.

Plebiscyt Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2021, bo o nim mowa, jak zawsze cieszy się sporym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba głosów oddana na ulubione inwestycje. Konkurs zorganizowany został przez Zarząd Województwa Śląskiego, Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP oraz Śląskie Towarzystwo Urbanistów Polskich.

Podstawowym celem plebiscytu jest nie tylko docenienie już funkcjonujących realizacji, które w dużym stopniu przyczyniają się do zwiększenia komfortu i atrakcyjności życia społecznego w przestrzeni publicznej, ale również promocja najlepszych tego typu rozwiązań, mających bezpośrednie przełożenie na kształtowanie ładu architektonicznego w przestrzeni ogólnodostępnej.

Plebiscyt 2021

W tym roku mieszkańcy województwa śląskiego mogą oddawać głosy na trzy ulubione inwestycje zgłoszone do konkursu. Wybór jest duży – to ponad trzydzieści propozycji, spełniających wymogi regulaminowe plebiscytu. Zwycięzcą zostanie ta, która otrzyma największą liczbę głosów.

Osobnej oceny dokona jury konkursu, w skład którego wejdą przedstawiciele Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. To oni nominują i wybiorą laureatów 22. edycji konkursu na najlepszą śląską przestrzeń publiczną.

Jedną z realizacji, która pomyślnie przeszła przez weryfikację jury i można na nią oddać głos, jest nowa przestrzeń, z powodzeniem funkcjonująca w samym centrum Wodzisławia Śląskiego, czyli Oaza Aktywności – miejsce, które pozwala mieszkańcom aktywnie wypoczywać i integrować się wokół różnych projektów. Głosy w plebiscycie można oddawać do 31 sierpnia 2021 roku.