E-urząd bardziej dostępny

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim udostępniło usługi elektroniczne za pośrednictwem nowej platformy zdalnej. Platforma e-usług publicznych już działa. Można z niej korzystać w coraz szerszym zakresie. Usług dostępnych drogą elektroniczną jest więcej i zapewne będzie ich sukcesywnie przybywać.

W ostatnich dwóch latach proces digitalizacji usług publicznych postępuje coraz dynamiczniej. Wiele osób do niedawna nie było przekonanych do korzystania z platform e-usługowych, jednak utrudnienia związane z epidemią nastawienie to w znacznej mierze zmieniły.

Coraz więcej osób docenia możliwość załatwienia różnych spraw bez konieczności wychodzenia z domu – szybko, skutecznie i bezpiecznie.

Urzędy muszą na to zapotrzebowanie odpowiadać, w związku z tym również coraz więcej inwestycji w zdalną „odsłonę” świadczonych na rzecz obywateli usług.

Łatwy dostęp do e-usług

Platforma jest dostępna m.in. za pośrednictwem głównego serwisu internetowego Powiatu Wodzisławskiego. Wystarczy kliknąć w widniejącą tam ikonę ze skrótem PeUP, ewentualnie wejść na platformę bezpośrednio poprzez jej adres internetowy: Peup.powiatwodzislawski.pl.

W dokładnie wyszczególnionym menu platformy znajdziemy zestaw udostępnionych usług. Są to te usługi, które wcześniej znajdowały się na innej platformie – SEKAP. Zostanie ona dezaktywowana w najbliższym czasie. Jak podaje w swoim komunikacie Urząd Marszałkowski – platforma ta ostatecznie zostanie wyłączona do 23 grudnia 2021 r.

Na nowej platformie wszyscy zainteresowani mogą już zakładać skrzynki oraz korzystać z całego pakietu e-usług obsługiwanych przez Starostwo Powiatowe. Jeśli chcemy korzystać w pełni z wszystkich możliwości jakie daje nam nowa platforma, konieczne jest posiadanie aktywnego podpisu cyfrowego albo profilu zaufanego. Procedura ich uzyskania jest prosta i bezpieczna.