Jesienny sezon w „Oazie Aktywności”

„Oaza Aktywności” to projekt finansowany z funduszy unijnych, realizowany z powodzeniem przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim. Celem tej kompleksowej i wielokierunkowej inicjatywy jest aktywizacja różnych grup społecznych, w tym m.in. dzieci, młodzieży oraz seniorów.

W ramach „Oazy Aktywności” odbywają się m.in. różnego rodzaju treningi umiejętności społecznych, szkolenia zawodowe, świadczone są również usługi z zakresu doradztwa zawodowego, które mają na celu wprowadzenie młodych osób na rynek pracy, a także przywrócenie tych, które z różnych powodów są przez dłuższy czas bierne zawodowo.

„Oaza Aktywności” skupia się także na starszej grupie mieszkańców, której proponowane są zajęcia wspierające kondycję zdrowotną, m.in. warsztaty „W zdrowym ciele zdrowy duch”, spotkania integracyjne, wycieczki oraz wyjścia do kina i udział w wydarzeniach kulturalnych. „Oaza” ma też ciekawą ofertę oświatową dla najmłodszych.

Warsztaty i zajęcia aktywizacyjne dla juniorów i seniorów

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu zaprasza do udziału w zajęciach, które rozpoczną się już niedługo. „Oaza Aktywności” rusza jesienią z bogatym programem, przeznaczonym dla różnych grup wiekowych. PCPR przygotowało wiele nowych, atrakcyjnych projektów.

W ofercie znajdziemy m.in. warsztaty kreatywności dla dzieci, które będą się odbywały we wtorkowe i czwartkowe popołudnia oraz zajęcia aktywizujące i usprawniające dla seniorów – będą się one odbywały popołudniami – w środy i w piątki. Dodatkowo seniorzy zaproszeni są również do udziału w bloku zajęć przedpołudniowych – w czwartki.

Wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny, nie są wymagane zapisy, należy jednak pamiętać o tym, że liczba miejsc w grupach jest ograniczona, w związku z tym należy się spieszyć z podjęciem decyzji o uczestniczeniu w nich.