Bezpłatne budki w Wodzisławiu Śląskim

Zbliża się wiosna, a wraz z nią sezon lęgowy ptaków. Nie wszystkie gatunki radzą sobie najlepiej w warunkach miejskich, dlatego warto je wesprzeć jeszcze przed sezonem.

Jednym z najlepszych pomysłów jest zamontowanie, np. na terenie swojej posesji, budek lęgowych. Budki takie można wykonać samodzielnie, można je również kupić, ale w Wodzisławiu możliwe jest także otrzymanie gotowej, bezpłatnej budki lęgowej.

Kilkadziesiąt budek czeka na odbiór w siedzibie Starostwa Powiatowego. Estetyczne i przede wszystkim dostosowane do potrzeb skrzydlatych mieszkańców budki zostały wykonane w ramach warsztatów rękodzielniczych przez uczniów Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim.

W szkole uczą się i znajdują opiekę dzieci oraz młodzież ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Podejmowane w ramach programu zajęć inicjatywy mają na celu integrować uczniów przy pracach społecznie użytecznych.

Taką jest bez wątpienia akcja pomagania skrzydlatym przyjaciołom.

Przyjdź po budkę!

Jeśli jesteś zainteresowany odebraniem budki i zainstalowaniem jej na terenie swojej posesji lub innego miejsca, które jest Ci znane jako odpowiadające ptakom – warto przyjść do siedziby Starostwa Powiatowego i wziąć budkę… O ile jeszcze jest. Budki są wydawane do wyczerpania zapasów.

Gdzie najlepiej umiejscawiać budki lęgowe? Miłośnicy skrzydlatych mieszkańców miast na pewno to wiedzą, a wiedza ta wynika z obserwacji ptaków – np. w parkach i w innych miejscach, w których nie brakuje drzew i zieleni. Budki lęgowe warto więc umieścić tam, ale również na terenie ogrodów prywatnych, przy domach.

Budki wykonane są z drewna, są w pełni ekologiczne i doskonale wkomponowują się w miejsca, w których mają się znaleźć. Stanowią wręcz ich wartość dodaną.

Radość z zasiedlenia budki, czyli zaakceptowania zarówno jej, jak i miejsca, w którym się znalazła, jest dla miłośników ptaków nie do przecenienia, a potęguje się jeszcze bardziej, gdy w budce pojawiają się pisklęta.