W piątek, 15 września, Rydułtowy tętniły życiem jak nigdy dotąd. Na start 12. Rodzinnego Biegu Zakochanych, który odbył się w pobliżu Rydułtowskiego Centrum Kultury Feniks oraz stawu Machnikowiec, stanęło kilkanaście par oraz rodziny z dziećmi. Co ciekawe, niektórzy uczestnicy zdecydowali się urozmaicić wydarzenie poprzez przebranie w różnorodne, często bardzo śmieszne stroje – wszystko dla dobrej zabawy, która jest przecież najważniejszą częścią takich imprez.

Bieg ten jest integralną częścią kampanii o nazwie „Postaw na rodzinę”, organizowanej przez lokalne władze. Chociaż nazwa może sugerować skupienie na zakochanych parach, to jednak bieg ma na celu promowanie nie tylko romantycznych związków, ale także relacji rodzeństwa czy małżeństw z ich dziećmi. Wszystko to bez względu na wiek – kluczowe jest to, aby biorący udział dobiegli razem do mety, trzymając się za ręce. Takie są bowiem reguły gry w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Na starcie uczestnictwa nie mogła zabraknąć Marioli Bolisęgi, zastępcy burmistrza, która dała sygnał do rozpoczęcia biegu. A ten sygnał był wyjątkowy – huk pękającego balonika! W tym momencie blisko setka osób wyruszyła na trasę, dając z siebie wszystko w tej niezwykłej sportowo-rodzinnej atmosferze.