W trakcie zwykłego patrolu, funkcjonariusze drogówki rybnickiej podjęli decyzję o zatrzymaniu pewnego mężczyzny jadącego samochodem osobowym. Zdarzenie miało miejsce 12 grudnia, w miniony wtorek. Kierowca, którego postawa wzbudziła podejrzenia policjantów, okazał się być osobą, której dwukrotnie zabroniono prowadzenia pojazdów. Wywołało to konieczność sprawdzenia zawartości pojazdu, co doprowadziło do kolejnego niepokojącego odkrycia – mężczyzna posiadał przy sobie substancje odurzające.

Na ulicy Sławików w Rybniku, stróże prawa zauważyli samochód, który rzucał się w oczy swoją niecodzienną jazdą. Zdecydowali więc przeprowadzić kontrolę drogową, która doprowadziła do szeregów bulwersujących odkryć. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że kierujący miał na swoim koncie aż dwa zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Ale to nie były jedyne grzechy mężczyzny. Jego zachowanie skłoniło policjantów do dokonania szczegółowego przeszukania samochodu. W efekcie znaleźli w nim kilka torebek z białym proszkiem. Podczas przesłuchania, kierowca przyznał, że jest to środek odurzający, który regularnie zażywa – tzw. „alfa”. Informacje te potwierdził st. sierż. Szymon Muras z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.