Osoba, którą wielu pamięta z wdzięcznością za profesjonalizm i ludzkie podejście do pacjentów, doktor Kazimierz Łączka, opuściła nas niespodziewanie w poniedziałek. Był cenionym lekarzem pediatrą, który swoją praktykę prowadził najdłużej w Rydułtowach.

Bliscy tego niezastąpionego specjalisty potwierdzili smutną wieść o jego śmierci. Przez długie lata pracował na oddziale pediatrycznym szpitala w Rydułtowach oraz był związany z ośrodkiem zdrowia w Gaszowicach. Jego pacjenci to dzisiejsi 30- i 40-latkowie, a także ich pociechy, które leczył w ostatnich latach.

Doktor Łączka był znanym z oddania pacjentom i nieocenionej pomocy, nawet podczas świąt czy weekendów. Jego porady były nieocenione i zawsze dostępne dla tych, którzy je potrzebowali. Wielokrotnie podkreślano, że ten empatyczny lekarz nigdy nie odmawiał wsparcia, zawsze stawiając na pierwszym miejscu dobro pacjenta.

Świętość ostatniego pożegnania doktora Łączki odbędzie się w nadchodzącą sobotę. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godzinie 9 w parafii św. Jacka w Radoszowach.