Dokładnie 2 lutego 2023 roku w Rydułtowach uroczyście zainaugurowano otwarcie pierwszej w powiecie wirtualnej strzelnicy. Jest ona umieszczona w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych. Ma za zadanie kształcić przyszłych policjantów lub wojskowych!

Wirtualna strzelnica w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych to inwestycja w wysokości 150 tysięcy złotych. Nie byłoby jej, gdyby nie wygrana w ramach konkursu „Strzelnica w powiecie 2022”. Aż 118 tysięcy złotych z kosztów jej stworzenia to dofinansowanie z budżetu państwa. Wspomniany konkurs ma na celu pobudzenie zainteresowania i pasji do strzelectwa sportowego wśród młodzieży. Działanie to jest ze szczególnym naciskiem na uczniów Oddziałów Przygotowania Wojskowego,

Obiekt jest wyposażony w cztery stanowiska, a uczestnicy nie strzelają prawdziwymi nabojami, a laserowymi odpowiednikami. Jednocześnie może się tam szkolić jedna do czterech osób, strzelając z pistoletu lub karabinku. Stopień zaawansowania wzrasta wraz z nabytymi umiejętnościami.