Prognozy meteorologiczne na najbliższy okres zapowiadają intensywne upały. Już 18 czerwca temperatura w powiecie wodzisławskim ma osiągnąć poziom 30 stopni Celsjusza, a następnie najprawdopodobniej jeszcze wzrosnąć. W związku z tym rośnie pytanie, czy miasta takie jak Wodzisław Śląski, Rydułtowy, Radlin, Pszów przygotują odpowiednie urządzenia do schłodzenia przechodniów podczas gorących dni.

Dla mieszkańców Wodzisławia Śląskiego przewidziano dwa punkty, w których będzie można ochłodzić się podczas upałów. Podobnie jak w poprzednich latach, kurtyny wodne zostaną rozmieszczone na terenach Rodzinnego Parku Rozrywki Trzy Wzgórza oraz na rynku miejskim.

Klaudia Bartkowiak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śląskim, wyjaśnia: „Urządzenie zlokalizowane w RPR Trzy Wzgórza zostanie umieszczone w dogodnym miejscu dla odwiedzających park, kiedy temperatury przekroczą 30 stopni Celsjusza. Może to nastąpić już jutro. Dodatkowo, dysponujemy kurtyną wodną na rynku, która zostanie uruchomiona w momencie, kiedy upały staną się intensywne, co najprawdopodobniej nastąpi jutro”.

Natomiast w Rydułtowach, Zakład Gospodarki Komunalnej zamontuje kurtyny wodne w dwóch ustalonych lokalizacjach – na rynku oraz na terenie popularnej Rydułtowskiej Fikołkowni RAFA.

Tadeusz Dragon, dyrektor ZGK, informuje: „Są to urządzenia stacjonarne, które zostaną uruchomione jeszcze w tym tygodniu”. Oprócz tego, na terenie Fikołkowni RAFA zostaną dodatkowo ustawione trzy zraszacze. Według informacji uzyskanych od urzędu miasta, zraszacze te zostały zakupione z funduszy budżetu obywatelskiego za sumę około 40 tys. złotych.