Samorząd w Rydułtowach zaprasza na wolontariat do Ośrodka Pomocy Społecznej w ramach Korpusu Wsparcia Seniorów w roku 2023. Ten program ministerialny ma za zadanie wspieranie mieszkańców, którzy skończyli 65 rok życia.

Praca na wolontariacie w Ośrodku Pomocy Społecznej w ramach Korpusu Wsparcia Seniorów to przede wszystkim pomoc seniorom 65 plus, którzy wymagają jej w codziennym życiu. Będzie to przede wszystkim wspólne spędzanie czasu, czyli spacery, sporządzanie posiłków, czytanie książek, a nawet wyprowadzanie psa. Może to być również pomoc w sprawach związanych z utrzymaniem porządku w domu.

Praca wolontariusza to również robienie zakupów, za które oczywiście płaci senior. Dodatkowo to umawianie wizyt lekarskich czy dowiezienie na wizytę lekarską. Wolontariat w MOPS jest bezpłatny. Wolontariusz może jednak liczyć na satysfakcję z udziału w ciekawym projekcie społecznym oraz nabycie cennego doświadczenia. Ma również możliwość wsparcia koordynatora całego projektu oraz ubezpieczenie NNW.