Jak wynika z oficjalnego komunikatu, zawartego na stronie internetowej Gminy Rydułtowy, prace nad budżetem obywatelskim na 2024 rok niebawem ruszą. Oznacza to, że miasto przeznaczy aż 200 tysięcy złotych na działania zainicjowane przez mieszkańców. Masz fajny projekt? Zgłoś go!

Pod koniec marca rozpoczęto nabór wniosków na budżet obywatelski na rok 2024. Pomysły na nowe inwestycje może zgłaszać każdy, kto mieszka na terenie gminy i ma ciekawy projekt do zrealizowania. Ważne, aby był on w zakresie pro społecznym i dostępny dla wszystkich.

Projekt musi mieć wartość do 130 tysięcy złotych. Minimalna wartość to 20 tysięcy, które w dzisiejszych czasach nietrudno osiągnąć. Burmistrz Rydułtów zapowiada, że w kwietniu będą odbywać się warsztaty z przygotowywania projektów oraz szukania pomysłów na nowe inwestycje.

Swoje projekty można składać przez internet, albo też w Centrum Obywatelskim Szarlotka Lab w Rydułtowach, przy ulicy Ofiar Terroru. O wyborze najlepszych zadecyduje jak co roku ogólne głosowanie.