Konsternujące wiadomości dotarły do nas w niedzielę, 28 kwietnia, z niewielkiej miejscowości Rydułtowy zlokalizowanej w województwie śląskim. Przeszkodą, której nie udało się pokonać stała się śmiertelna choroba – glejak mózgu – porywając ze sobą życie trzyletniej Rozalki. W styczniu 2023 r. Rozpoczęto zbiórkę pieniężną na kosztowne leczenie dziewczynki, inicjatywę tę podjęła samotna matka Rozalki. Opiekunka do ostatniego momentu podtrzymywała nadzieję na ocalenie córki, mimo że specjaliści dawali jedynie 20% szans na skuteczność terapii. Niestety, mimo wysiłków, Rozalka zmarła.

Przepełniona smutkiem matka trzyletniej Rozalki podała informacje o jej odejściu za pośrednictwem mediów społecznościowych. Było to tragiczne wydarzenie, które miało miejsce 28 kwietnia, w niedzielę. Mimo iż była to walka nierówna, matka z determinacją starała się ocalić swoje dziecko, uruchamiając zbiórkę pieniędzy na internetowej platformie. Cel był jeden – finansowanie leczenia Rozalki, która cierpiała na glejaka mózgu. Ta szokująca diagnoza została postawiona niespodziewanie i całkowicie zmieniła życie rodziny.

„Największe tragedie często zaczynają się w niepozorny sposób. Rozalka po prostu upadła i uderzyła się w głowę pewnego dnia. Po incydencie dziewczynka przez długi czas spała, co zmusiło nas do wizyty na oddziale szpitalnym. Lekarze początkowo podejrzewali krwiak, jednak ich badania odkryły coś znacznie bardziej przerażającego – guz nowotworowy, który już zdążył rozprzestrzenić się na ⅓ mózgu Rozalki” – to słowa matki Rozalki, zamieszczone na stronie internetowej zbiórki. Kobieta samotnie wychowuje sześcioro dzieci, a teraz musiała pożegnać swoją trzyletnią córeczkę.