Dla starszych i młodszych biegaczy

Plenerowe zawody sportowe, takie jak różnego rodzaju biegi, cieszą się w ostatnich latach coraz większą popularnością, zarówno starszych, jak i młodszych osób, którym nie jest obca aktywność fizyczna. Masowe imprezy biegowe są zawodami tanimi i dostępnymi dla każdego, kto jest zdrowy i wykazuje się odpowiednią kondycją.

Nie tylko maratony, czy półmaratony gromadzą coraz większe rzesze zawodników. Dużym powodzeniem cieszą się również inne dystanse, rozgrywane zarówno na ulicach, stadionach, jak i biegi przełajowe. Takie imprezy odbywają się w całej Polsce.

W Rydułtowach jedną z najpopularniejszych, o ile nie najpopularniejszą imprezą sportową tego typu jest Ogólnopolski Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Miasta Rydułtowy. W tym roku odbędzie się już 28. edycja biegu, który liczy sobie niemal tyle samo lat, co miasto (za rok Rydułtowy będą obchodziły trzydziestolecie przywrócenia praw miejskich).

Bieg na koniec wakacji

Rydułtowski bieg jest jedną z imprez kończących tegoroczne wakacje. Odbędzie się 29 sierpnia br. Do udziału w biegu zaproszeni są zarówno dorośli, młodzież, jak i dzieci. Osoby od szesnastego roku życia mogą uczestniczyć w biegu na dystansie głównym, liczącym sobie pięć kilometrów. Będzie to bieg ulicami miasta.

Młodsi biegacze zaproszeni są do udziału w biegu na Stadionie Miejskim „Naprzód”. Tam będzie również działało biuro zawodów. Start i meta biegu głównego odbędą się także na stadionie. Podobnie jak w poprzednich edycjach zawodów, zaplanowano klasyfikację główną i według kategorii wiekowej i klasyfikację na najlepsze zawodniczki i zawodników reprezentujących Rydułtowy.

W tym roku po raz pierwszy wprowadzono elektroniczny system zapisów. Nie będzie można dokonać zapisu bezpośredniego w dniu biegu. Więcej informacji, w tym szczegółowy regulamin imprezy – m.in. na stronie miasta Rydułtowy oraz Zapisy.personalbest.pl.