W niedalekiej przyszłości, dokładniej mówiąc w środę 24 stycznia, mieszkańcy 728 domów na Osiedlu Boguszowice będą musieli zmierzyć się z brakiem ciepła. Takie niepokojące informacje przekazała spółka PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa, która jest odpowiedzialna za dostarczanie ciepła do tych budynków.

Spółka wydała formalne oświadczenie, w którym wyjaśnia, że konieczność przeprowadzenia pilnych prac na sieci EC Jankowice jest przyczyną przewidywanego braku ciepła. Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy Osiedla Boguszowice będą musieli zdać się na inne źródła ciepła tego dnia.

Instrukcje dotyczące przerwy w dostawie ciepła są jasne. Firma PGG planuje przeprowadzić niezbędne prace na sieci EC Jankowice skierowanej w stronę Rybnika Boguszowice i Kłokocina. Z tego powodu w dniu 24 stycznia 2024 roku od godziny szóstej rano do późnych godzin popołudniowych, odbiorcy z Osiedla Boguszowice-Północ i Południe będą musieli poradzić sobie bez ciepła z centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej – podaje spółka PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa.