Firma Tauron Dystrybucja wydała komunikat o zbliżających się przerwach w dostarczaniu prądu dla określonych lokalizacji w Rybniku oraz jego powiatach. Jednocześnie, PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa, odpowiedzialna za dostarczanie ciepła do domów na terenie tego regionu, poinformowała o utracie dostaw ciepła na dwóch rybnickich ulicach w dniu 6 lutego.

Zgodnie z informacjami udzielonymi przez Tauron Dystrybucję, już 5 lutego 2024 roku (w dniu jutrzejszym) od godziny 07:00 do 16:00, nastąpi przerwa w dostawie prądu dla budynku Szkoły Podstawowej nr 11 zlokalizowanej przy ul. ks. Henryka Jośki 25.

Następnie, za pięć dni czyli 9 lutego 2024 roku, w tych samych godzinach, przerwa obejmie również adresy mjr. Brunona Janasa nr 37; 37A; 37B.

Z kolei dla mieszkańców powiatu rybnickiego planowane są następujące przerwy: 6 lutego od godziny 07:00 do 16:00, na ul. Folwarcznej w Czerwionce-Leszczynach (od numeru 16 do 54, numery parzyste) oraz 7 lutego od godziny 08:00 do 13:00, przerwa dotyczyć będzie kilku ulic w Żytnej.

W tym samym czasie PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa z Jastrzębia-Zdroju donosi o problemach technicznych związanych z nieszczelnościami w zewnętrznej instalacji odbiorczej. W związku z tym problemem, mieszkańcy ulic Długosza i Wyzwolenia mogą spodziewać się utraty dostaw ciepła od wtorku, 6 lutego.