Niezmiernie ważne jest, aby byli państwo na bieżąco z nadchodzącymi wydarzeniami w naszym mieście, dlatego też pragniemy poinformować Państwa o zbliżającej się uroczystości. Już w najbliższy czwartek, 30 maja, będziemy obchodzić święto Bożego Ciała. Jak co roku, ulicami centrum Rybnika przemaszeruje procesja zwana „procesją czterech parafii”. Apelujemy do kierowców o zachowanie cierpliwości.

Jest to największa procesja tego typu w Rybniku, organizowana specjalnie na uroczystości Bożego Ciała. Co roku, tuż przed południem, wierni z parafii Królowej Apostołów, św. Antoniego, Matki Boskiej Bolesnej i św. Józefa Robotnika wyruszają w pochód ulicami naszego miasta. Przechodzą oni długą trasę, która prowadzi do czterech specjalnie przygotowanych ołtarzy.

Procesja rozpoczyna swój marsz po mszy świętej o godzinie 8.30 (około 9:30) z kościoła parafii Królowej Apostołów. Kolejne ołtarze znajdują się w strategicznych miejscach miasta: drugi przy pomniku Jana Pawła II, trzeci w pobliżu Starego Kościoła, a ostatni u Ojców Franciszkanów. W trakcie procesji, uczestnicy przejdą ulicą Kościuszki, następnie deptakiem skierują się w stronę placu Kościelnego, po czym skierują swoje kroki ulicą Marii Skłodowskiej-Curie aż do ronda Topolczany (przy Plazie).