Ministerstwo Zdrowia stało się miejscem wyjątkowego spotkania, które miało miejsce w poniedziałek 9 października. W jego ramach przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich spotkały się z samą minister zdrowia, Katarzyną Sójką. Celem rozmów było omówienie strategii promocji badań mammograficznych wśród polskich kobiet. Pierwsze kroki ku realizacji tej inicjatywy zostały podjęte na Śląsku, a dokładniej w mieście Rydułtowy.

Podczas spotkania, minister zdrowia postawiła przed zgromadzonymi kobietami istotne zadanie. „Rozszerzamy dostęp do badań mammograficznych i chciałabym Was prosić, abyście przyłączyły się do tego przedsięwzięcia jako ambasadorki zdrowia” – powiedziała Katarzyna Sójka. Jej celem było, aby kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich, znane ze swojej gospodarności i unikalnej roli w społecznościach lokalnych, stały się rzecznikami profilaktyki zdrowotnej, zachęcając inne kobiety do regularnych badań.

Minister Sójka podkreśliła rolę kobiet, które mają wiele obowiązków. Jednakże, aby mogły w pełni je realizować, muszą dbać o swoje zdrowie – stąd wziął się pomysł na ich zaangażowanie w promocję badań mammograficznych.