Obchody 30-lecia odzyskania przez Rydułtowy praw miejskich

Rok 2022 jest szczególną datą w historii Rydułtów. Dokładnie 1 stycznia 1992 roku miejscowość odzyskała prawa miejskie. W związku z jubileuszem trzydziestolecia ponownego uzyskania statusu miasta w bieżącym roku odbędzie się wiele wydarzeń i imprez mających na celu upamiętnienie wydarzenia sprzed lat, które wpisało się na stałe w annały Rydułtów.

Zwieńczeniem jubileuszowego roku będzie przyznanie wyjątkowej nagrody, która ma uhonorować osobę wyróżniającą się w sposób szczególny pośród innych mieszkańców swoim talentem albo działalnością na rzecz lokalnej społeczności.

Nagroda taka była przyznawana przez Miasto Rydułtowy co roku. W związku z trzydziestoleciem odzyskania praw miejskich zaproponowano jednak zmianę nazwy konkursu, który wyłoni wyjątkowego Rydułtowianina 2022 roku.

Zamiast tytułu „Rydułtowik Roku” przyznany zostanie tytuł „Rydułtowska Gwiazdka”.

Dlaczego Gwiazdka?

Konkurs nie tylko uzyska nową nazwę, ale również odmienioną formułę. W najnowszej edycji będzie konkursem całorocznym, a jego finał odbędzie się tuż przed Wigilią – stąd nazwa „Gwiazdka”. Ma ona również nawiązywać do osoby samego laureata, czyli „Gwiazdy” społeczności miasta.

Zgodnie z zaproponowaną, odświeżoną formułą, konkurs będzie całoroczny, co oznacza, że laureat pod koniec roku zostanie wyłoniony spośród kandydatur danego miesiąca. Łącznie będzie to zatem jedenaście osób.

Pod koniec roku ta grupa będzie w pewien sposób „świadczyła” o tym, jak wiele talentów – czy to sportowych, czy artystycznych – miało szansę rozwinąć się właśnie tutaj, w niewielkim, ale posiadającym spory potencjał, śląskim mieście.

Kogo i w jaki sposób można zgłosić do konkursu na Rydułtowianina Roku, kto będzie mógł otrzymać tytuł „Rydułtowskiej Gwiazdki”? Będzie to osoba wyróżniająca się nieprzeciętnymi talentami albo działalnością na rzecz innych osób.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Rydułtowach.