Do nietypowego zdarzenia doszło na początku stycznia 2023 roku w Rydułtowach. Późnym wieczorem policja otrzymała zgłoszenie o kobiecie, która siedzi na poboczu drogi i nie chce się nigdzie ruszyć. Policjanci którzy pojechali na miejsce zdarzenia szybko zabrali kobietę do izby wytrzeźwień. 66-latka była pijana i nie miała gdzie się podziać.

Wszystko rozegrało się na nie do końca dobrze oświetlonej ulicy Gajowej w Rydułtowach. Koło godziny 21:00 na posterunek policji zadzwonił jeden z miejscowych kierowców, który chciał zgłosić nietypowe zdarzenie. Na poboczu siedziała starsza kobieta i mimo próśb i propozycji zawiezienia do domu, nie chciała się ruszyć.

Wtedy, jak to w zimie, pogoda nie była najlepsza na spędzenie całej nocy na zewnątrz. Patrol który pojechał sprawdzić całą sytuację, szybko ocenił, że 66 – letnia kobieta jest pod wpływem alkoholu. Podczas badania alkomatem wyszło prawie 3 promile we krwi. Kobieta została odwieziona na izbę wytrzeźwień.

Policja apeluje, aby nie spożywać alkoholu na świeżym powietrzu. Przypomina również, że zimą przebywanie w nocy na mrozie może grozić nawet śmiercią. Prosi również, aby podobne przypadki niezwłocznie zgłaszać na policję.