Na ulicy Strefa Gospodarcza w Rydułtowach miała miejsce niefortunna kolizja drogowa. Dziesięcioletnia dziewczynka na rowerze została niespodziewanie potrącona przez samochód, który wykonywał manewr cofania. W wyniku tego zdarzenia, młoda ofiara została przetransportowana do najbliższego szpitala.

Kierujący samochodem był 43-letni mężczyzna. Podczas wykonywania manewru cofania, nie ustąpił pierwszeństwa małej rowerzystce. Dziewczynka, która była pod opieką swojego ojca, niespodziewanie wjechała w pojazd.

Do incydentu doszło po godzinie 19 na ulicy Strefa Gospodarcza w Rydułtowach. Na miejscu zdarzenia obecni byli policjanci, którzy przeprowadzili wstępne dochodzenie. Początkowe ustalenia wskazują, że 43-letni kierowca samochodu marki Kia, podczas wycofywania się z miejsca parkingowego, nie zauważył nadjeżdżającej rowerzystki i nie ustąpił jej pierwszeństwa. Ta z kolei, wpadła na pojazd – relacjonuje st.asp. Małgorzata Koniarska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim.