Konkurs na logo obchodów 30. urodzin Rydułtów

Nie wszyscy wiedzą, że Rydułtowy – jako miasto – miało dość skomplikowaną przeszłość. Ostatecznie odzyskały prawa miejskie trzydzieści lat temu, w wyniku odłączenia od Wodzisławia. Właściwie – trzydzieści lat będą mieć „nowe” Rydułtowy za rok i właśnie na 2022 r. przygotowywane są uroczyste obchody tego wydarzenia.

Trzydzieste „urodziny” miasta Rydułtowy będą obfitowały w wiele wydarzeń kulturalnych i sportowych – ponieważ można się spodziewać, że obchody będą dość huczne, uznano, że ciekawym pomysłem będzie „nadanie” im odpowiedniego symbolu – logo.

I właśnie logo obchodów trzydziestolecia samorządności miasta Rydułtowy jest przedmiotem konkursu, który ogłoszono w lipcu, a który zakończy się 30 sierpnia 2021 r. Wszyscy zainteresowani udziałem w konkursie mają więc jeszcze trochę czasu, żeby stworzyć odpowiednią grafikę, która spełni wymagania konkursowe.

Logo 30-lecia Rydułtów – jakie warunki należy spełnić?

Logo musi być estetyczne (po prostu ładne), łatwe do odwzorowania za pomocą różnych technik plastycznych – tak, by mogło zaistnieć w różnych wydawnictwach (np. w druku). Projekt powinien uwzględniać kolorystykę związaną z miastem, czyli kolory: żółty i niebieski. Wymagane formaty plików, które należy przesłać do organizatora konkursu to: JPG, EPS, CDR i PDF.

Projekty można przesyłać drogą tradycyjną, na adres Urzędu Miasta Rydułtowy (zapisane na płycie CD lub DVD) albo za pośrednictwem Internetu. Projekt musi posiadać dopisek „Logo 30-lecia”. Konieczne jest również załączenie karty zgłoszeniowej.

Przewidziana jest nagroda w wysokości siedmiuset złotych.

Więcej informacji na stronie internetowej miasta – Rydultowy.pl.