Oficjalne rozpoczęcie nowego roku akademickiego na Politechnice Śląskiej w Rybniku miało miejsce w poniedziałek, 30 października. Uroczystość odbyła się w Centrum Kształcenia Ustawicznego Filii w Rybniku. Na ten rok akademicki, 16 studentów podjęło decyzję o kształceniu na pełnym etacie na kierunku logistyka.

Dodatkowo, uczczenie dorobku naukowego profesora PŚ i założyciela ROW, Jerzego Kucharczyka, miało miejsce poprzez odsłonięcie jego popiersia. Wydarzenie zgromadziło nie tylko studentów oraz profesorów Politechniki Śląskiej, lecz także licznych gości. Częścią uroczystości były przemowy i wykłady, a także muzyczny występ Chóru Bel Canto.

Kilka lat temu, uczelnie funkcjonujące w Rybniku wznowiły współpracę z kluczowymi ośrodkami gospodarczymi w celu stworzenia dużego kampusu składającego się z trzech instytucji edukacyjnych. Obecnie, jedynie Politechnika Śląska oraz UE kontynuują działalność. Politechnika Śląska, po sześcioletniej przerwie, postanowiła rozszerzyć swoją ofertę edukacyjną i powrócić do kształcenia w trybie stacjonarnym. To ważne przedsięwzięcie podkreśla dyrektor CKU, dr hab. Zygmunt Łukaszczyk.