Szkoła Podstawowa nr 1 im. Karola Miarki w Rydułtowach ma powód do dumy, gdyż w tym roku świętuje 115 lat swojego istnienia. Jest to niebywałe osiągnięcie, które szkoła świętowała z wielką pompą.

Obchody jubileuszu szkoły odbyły się pod hasłem „Wszyscy jesteśmy gwiazdami”. W murach placówki miało miejsce wiele niezapomnianych wydarzeń. W dniu jubileuszu, który przypadał na 20 października, Grzegorz Przybyła wygłosił fascynujący wykład naukowy na temat kosmosu i układu słonecznego. Dzieci miały także okazję uczestniczyć w grach o tematyce kosmicznej.

W świetlicy szkolnej urządzono specjalną kawiarenkę, w której można było podziwiać modele układu słonecznego, przygotowane przez uczniów. Była to doskonała okazja, aby docenić ich wysiłek i umiejętności.

Jubileuszowe obchody rozpoczęły się już dzień wcześniej, 19 października, mszą świętą w kościele pw. Św. Jerzego w Rydułtowach. Niewątpliwym punktem kulminacyjnym było zorganizowanie gali na cześć 115-lecia szkoły, która była prawdziwym zwieńczeniem świętowania.