Abp Adrian Galbas dokonał poświęcenia kaplicy Najświętszego Sakramentu w kościele św. Jerzego, położonym w Rydułtowach. Ceremonia miała miejsce 10 marca, w niedzielę. Czas tej uroczystości Arcybiskup wykorzystał na przekazanie wiernym swoich refleksji.

Na tę okoliczność wygłosił przemówienie, w którym zawarł m.in. oczekiwania odnośnie przyszłości kaplicy. Powiedział: „Daję wam nie więcej niż rok, żebyście zobaczyli, jakie cuda tu będą się działy dzięki wiernej adoracji w waszym życiu osobistym, życiu małżeńskim, rodzinnym, w waszych związkach i w całej wspólnocie parafialnej”.

Abp Adrian Galbas z Archidiecezji Katowickiej podkreślił nieoczywistą korzyść płynącą z adoracji – rozmnożenie czasu. Zauważył, że choć wydaje się, że oddawanie czasu na modlitwę może skutkować jego brakiem, to tak naprawdę jest odwrotnie. Mimo początkowej frustracji wynikającej z wydawałoby się 'stratnego’ czasu, adorujący zauważają niespodziewanie, że wszystko co mieli do zrobienia, wykonali efektywniej i nadal został im czas.

Podsumowując swoje przemyślenia, abp Galbas stwierdził, że osoby poświęcające swój czas Bogu odkrywają, że On w zamian daje im znacznie więcej. Nawet jeżeli początkowo mogą odczuwać nudę podczas adoracji, arcybiskup zapewnił, że nuda spędzana z Chrystusem jest lepsza od nudy bez Niego i nie jest grzechem.