Aż trzydzieścioro uczniów z technikum o specjalności logistyka wojskowa, ślubowało w połowie kwietnia na głównym placu miasta. Tu uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach.

Jak nakazuje tradycja, ślubowanie rozpoczęto mszą świata w kościele św. Jerzego w Rydułtowach. Później uczniowie przemaszerowali na płytę rynku, gdzie złożono przysięgę na sztandar szkoły. O doniosłą oprawę muzyczną zadbała Orkiestra Wojskowa z Bytomia, a młodzieży asystowali zarówno zaproszeni goście honorowi jak i rodzina. Ślubowanie na sztandar to jeden z najważniejszych momentów w życiu uczniów ZSP w Rydułtowach. W tym roku zrobiło to 15 uczennic i 15 uczniów.

Młodzież z rok starosty Leszka Bizonia i Andrzeja Kuca, szefa rybnickiego Wojskowego Centrum Rekrutacji, otrzymała socjalne naszywki na mundury. Osoby kończące szkołę, dodatkowo otrzymały certyfikaty wojskowych klas mundurowych. Jeżeli uczniowie zdecydują się kontynuować karierę w wojskowości, dokument ten umożliwi im odbycie skróconej służby przygotowawczej.