Festyn na ulicy Ofiar Terroru
Projekt „W cieniu Szarloty – jak wydobyć potencjał miasta Rydułtowy”, realizowany z powodzeniem od pewnego czasu w mieście, które przechodzi przez niełatwy, ale również inspirujący proces przemian związanych z rolą gospodarczą Śląska, pozwala zaprezentować zarówno mieszkańcom, jak i turystom nowe oblicze miasta i jego możliwości.
W związku z przemianami gospodarczymi, społecznymi i infrastrukturalnymi wiele podmiotów, którym zależy na harmonijnym i perspektywicznym rozwoju miasta, stara się realizować programy i wydarzenia, które pozwolą, zgodnie z hasłem i przesłaniem projektu „W cieniu Szarloty…” wydobyć z Rydułtów pokłady nowych szans.
Nie będzie to możliwe bez integracji różnych grup społecznych wobec tego priorytetowego celu, który powinien łączyć wszystkie osoby i podmioty związane z miastem.
Temu celowi służą nie tylko projekty cykliczne albo realizowane w sposób permanentny, ale również różne imprezy. Maj to miesiąc wyjątkowo sprzyjający, jeśli chodzi o organizację imprez plenerowych – doskonała pogoda i wiosna w rozkwicie powoli przenoszą nas już w stronę słonecznych, radosnych, wakacyjnych dni.
W tym pozytywnym klimacie kilka dni temu odbyła się impreza w ramach projektu reaktywującego ulicę Ofiar Terroru.
Wspólne spotkania i koncert
Impreza mogła się spodobać wszystkim pokoleniem mieszkańców Rydułtów i gościom miasta. Było kolorowo, wesoło i hucznie. Nie mogło być inaczej, skoro wspólną zabawę rozpoczął przemarsz orkiestry i zespołu tanecznego, które od razu wprowadziły biesiadników w doskonały nastrój.
Na scenie zaprezentowały się również lokalne zespoły folklorystyczne i kabarety. Nie zabrakło także występów młodych adeptów sztuki wokalnej – dzieci z rydułtowskich przedszkoli i szkół, które zgromadziły pod sceną sporą widownię.
Na bogaty program festiwalu złożyły się również plenery malarskie dla dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszył się także rajd rowerowy.
Na młodszych i starszych uczestników zabawy czekały też liczne atrakcje kulinarne – festyn z pewnością nie byłby do końca udany bez grilla, ciast, waty cukrowej i innych uwielbianych przez dzieci słodyczy.
Swoją ofertę mogli przedstawić również miejscowi przedsiębiorcy.
Czy ulica Ofiar Terroru w Rydułtowach ma szansę na rozwój? Z pewnością takie imprezy integrujące lokalną społeczność miasta – to dobry wstęp do wejścia w nowy etap jej roli dla całego miasta.
Więcej informacji lokalnych znajdziesz w serwisie UwagaRegion.pl.