Alkohol i kradzież samochodu

Złodziej samochodu, który 20 sierpnia 2021 r. został schwytany przez policjantów z Komisariatu Policji w Rydułtowach, prawdopodobnie za bardzo uwierzył w swoje szczęście, jadąc przez miasto skradzionym pojazdem, będąc na dodatek pod wpływem alkoholu.

Policjanci szybko zlokalizowali samochód, który niedługo wcześniej zgłoszono jako skradziony. Funkcjonariusze natychmiast podjęli próbę skontrolowania pojazdu. Kierowca nie zareagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, nie zatrzymał się i zaczął ucieczkę przed patrolem.

W jej trakcie popełnił szereg kolejnych wykroczeń w ruchu drogowym. Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. Zanim doszło do zatrzymania, mężczyzna zdążył przejechać w stronę Rybnika. W akcję zostali zaangażowani również tamtejsi policjanci. Już na terenie tego miasta pijany kierowca spowodował na jednej z ulic kolizję z samochodem osobowym, po czym opuścił skradziony wóz i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został ujęty i przekazany funkcjonariuszom z KM Policji w Rybniku.

28-latek, mieszkaniec powiatu rybnickiego, odpowie za szereg przestępstw i wykroczeń, za co grozi mu kara pięciu lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

W Wodzisławiu zatrzymano złodzieja busa

Również w Wodzisławiu doszło niedawno do zatrzymana złodzieja samochodu – busa z elektronarzędziami, którego wartość oszacowano na ponad 35 tysięcy złotych. Młody przestępca niezbyt długo cieszył się ze swojej zdobyczy.

Tuż po zgłoszeniu kradzieży został zatrzymany przez policjantów z Rydułtów. 21-latek umieścił ukradziony wóz na jednej z ulic Wodzisławia. Jak się okazało, nie był to dobry pomysł. Zarówno przedmiot kradzieży, jak i sam złodziej zostali bardzo szybko namierzeni.

Udało się odzyskać całe skradzione mienie.

Młody człowiek jest już znany organom ścigania. Teraz odpowie za kradzież z włamaniem. W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że jest również odpowiedzialny za usiłowanie kradzieży innego samochodu.