Po zakończeniu XXIII edycji Pucharu Tymbarku, najnowsza nagroda w postaci sprzętu sportowego trafiła do uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Karola Miarki w Rydułtowach. Wyróżnienie to wynika z faktu, że placówka ta zgłosiła największą liczbę drużyn spośród wszystkich szkół na Śląsku. Obecnie trwają zapisy do XXIV edycji tego popularnego Turnieju.

Decyzja o przyznawaniu nagród dla szkół z najliczniejszymi drużynami zgłoszonymi do Pucharu Tymbarku jest inicjatywą Polskiego Związku Piłki Nożnej, realizowaną po raz pierwszy. Nie tylko na Śląsku, ale w każdym województwie, placówka, która zgłosi najwięcej drużyn, otrzyma specjalne wyróżnienie. W tym kontekście, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Karola Miarki w Rydułtowach okazała się niekwestionowanym liderem w regionie śląskim.

Odpowiedzialnym za koordynację zgłoszeń do Pucharu Tymbarku w tej szkole był pan Dariusz Badura. Mimo upływu czasu od zakończenia ostatniej edycji, dzieci wciąż są pełne entuzjazmu i z niecierpliwością oczekują kolejnej. Pytają codziennie od września kiedy znowu będą mogły grać. Z tego powodu, już teraz rozpoczynają przygotowania do XXIV edycji. Jak mówi pan Badura, dla uczniów jest to niesamowite przeżycie, zwłaszcza możliwość gry na Stadionie Śląskim, gdzie odbywają się finały wojewódzkie. To jednak nie tylko dla nich, ale również dla nauczycieli, bycie na tym obiekcie i możliwość dotknięcia murawy to niezapomniane doświadczenie. Cieszą się wspólnie z uczniami udziałem w Turnieju, a informacja o rekordzie była dla nich miłym zaskoczeniem. Mimo że nagroda nie była celem, planują brać udział w kolejnej edycji i zachęcać jak najwięcej dzieci do gry.