Przybywaj na Zamek Piastowski!

Od 11 do 18 grudnia 2021 r. Racibórz, a właściwie Zamek Piastowski, stanie się centrum śląskiego oczekiwania na Boże Narodzenie. Na terenie zamku zostanie zlokalizowany Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy. Program wydarzenia przedstawia się nadzwyczaj interesująco – i to zarówno dla młodszych, jak i starszych uczestników.

Organizatorami adwentowego święta w Raciborzu są: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach, Powiat Raciborski, Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej oraz Zamek Piastowski w Raciborzu.

Każdy, kto przybędzie na Zamek Piastowski w ciągu przedświątecznego tygodnia, poczuje się jak w bożonarodzeniowej baśni. Na dziedzińcu „urośnie” choinkowy las, można będzie zanurzyć się w zimowych zapachach – piernika, czekolady, cynamonu, imbiru, goździków… Można się będzie również raczyć świątecznymi specjałami – ciastami, słodyczami i grzańcem.

Jako, że nie samym chlebem żyje człowiek, organizatorzy zadbali również o strawę duchową – każdego dnia, wieczorem, odbędzie się koncert. Wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Moc świątecznych atrakcji!

Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy to również moc atrakcji dla młodszych i tych nieco starszych miłośników świątecznych klimatów.

Dzieci będą mogły wziąć udział m.in. w konkursie rzeźbienia w lodzie czy bawić się na świątecznej karuzeli, a to tylko niektóre z wielu przygotowanych z myślą o nich atrakcji. Odbędą się również warsztaty pieczenia pierników i przygotowywania innych świątecznych specjałów.

Na stoiskach zaprezentowane zostanie rękodzieło artystyczne – w tym wyjątkowa, bożonarodzeniowa ceramika i ozdoby świąteczne wykonane z najróżniejszych materiałów. Nie zabraknie także regionalnych wyrobów spożywczych.

Od  sobotniego wieczoru, 11 grudnia, odbywać się będą koncerty. Pierwszego dnia jarmarku zaplanowano też szczególne wydarzenie, jakim będzie rozświetlenie choinki.

Jarmark Bożonarodzeniowy na Zamku Piastowskim uświetnią doskonali artyści, m.in. Stanisław Soyka, „Trebunie Tutki”, „Zakopower” oraz „Enej”.