Spektakl pod tytułem „Chachary”, inspirowany wybranymi fragmentami powieści Józefa Musioła o tej samej nazwie, jest satyrą na absurdalność były systemu, ukazując go w sposób groteskowy. Centralna postać dramatu, Franciszek Kopiec, to częsty gość w salach sądowych za czasów stalinizmu. Charakteryzuje się on tym, że ciągle dąży do pójścia z nurtem, przechytrzenia systemu i manipulowania prawem dla swojego zysku. „Chachary” to barwna podróż pełna śląskiego dowcipu przez Śląsk, z naciskiem na Rybnik lat 50. XX wieku.

Widzowie będą mieli okazję zobaczyć przedstawienie w wykonaniu aktorów teatru SAFO na scenie Rydułtowskiego Centrum Kultury 7 kwietnia o godzinie 18.00. Bilety do nabycia w cenie 30 zł w kasach RCK lub online.

Spektakl powstaje pod kierownictwem Katarzyny Chwałek-Bednarczyk, która odpowiada zarówno za scenariusz jak i reżyserię. Muzykę do przedstawienia skomponował Tomasz Manderla, a reżyserią świateł zajął się Wojciech Stokłosa. Wśród wyjątkowej obsady znajdują się: Sławomir Zawisz, Monika Kubica-Skaba, Patryk Kłosek, Szymon Skaba, Michał Hajduczek, Remigiusz Michalik, Kacper Kłosek, Daria Kornas, Paulina Pierchała oraz Zuzanna Pawlak. Całość produkcji leży w rękach Teatru Ziemi Rybnickiej.